Scenariusze wymiany online

 3… 2… 1… Wymiany ONline! Scenariusze wymiany online

Jak przeprowadzić polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w świecie wirtualnym? Dla organizatorów wymiany PNWM przygotowała materiały, które ułatwią zaplanowanie i przeprowadzenie projektu online.

Wymiana online krok po kroku

Od czego zacząć? Zestaw scenariuszy i materiałów ułatwi stawianie pierwszych kroków w wymianie online. Obejmuje on praktyczne wskazówki dotyczące organizacji projektów online oraz zawiera opisy metod aktywizujących uczestników w przestrzeni wirtualnej.

Scenariusze składają się z szczegółowych programów pojedynczych spotkań online. Każda metoda została opisana krok po kroku. Dodatkowo opatrzono je propozycjami narzędzi cyfrowych do wykorzystania przy danym ćwiczeniu. Poza tym w didaskaliach można znaleźć cenne informacje, które pozwolą odnaleźć się na danej platformie internetowej.

W pozostałych materiałach zawarto dodatkowe informacje i rekomendacje dotyczące wymian online. Obejmują one przygotowanie i planowanie spotkań online, planowanie i organizację projektów hybrydowych oraz wskazówki dotyczące prowadzenia spotkań na żywo.

Scenariusze i materiały na wymianę online

Dokumenty obejmują:

  • Scenariusze wymiany online

– Moduł 1: Witamy na wymianie!

– Moduł 2: U mnie, u Ciebie, u nas

– Moduł 3: Wspólnie działaMY!

– Moduł 4: 3-2-1 Finał!

– Moduł dodatkowy: Let’s play! Planowanie wieczorów nieformalnych

  • Wskazówki i rekomendacje

– Planowanie i realizacja projektów hybrydowych

– Praktyczne wskazówki na wymianę online

– Lista kontrolna na wymianę online

  • Narzędzia

– Narzędzia cyfrowe do wykorzystania w wymianie online

– Gdzie można znaleźć więcej pomysłów? Materiały i narzędzia do projektów online

 

Wszystkie materiały i scenariusze mogą Państwo pobrać w jednym pliku PDF w zakładce Publikacje lub pojedynczo na tej stronie w prawej kolumnie. Dodatkowo mogą je Państwo przejrzeć na padlecie „3… 2… 1… Wymiany ONline!”. (W celu otwarcia padletu w nowym oknie należy nacisnąć na kwadracik ze strzałką w prawnym górnym rogu.)

 

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet