Znajdź partnerski klub sportowy z Niemiec!

Znajdź partnerski klub sportowy z Niemiec!

W 2023 roku Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) wraz z Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe (LZS) oraz Niemieckim Związkiem Sportu Młodzieżowego (dsj) zaplanowały szereg działań na rzecz intensyfikacji sportowych wymian młodzieży.

Sport umożliwia młodym ludziom wspólne przeżywanie doświadczeń i emocji ponad podziałami narodowymi i językowymi. Dla wielu jest pierwszą stycznością ze spotkaniami międzykulturowymi.

Szukają Państwo klubu sportowego z Niemiec do realizacji polsko-niemieckich spotkań młodzieży? Pomożemy go znaleźć!

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS) wraz z Niemieckim Związkiem Sportu Młodzieżowego (dsj) będą „kojarzyć” zainteresowane kluby z obu krajów i zaproszą potencjalnych partnerów na giełdę kontaktów, która odbędzie się od 15 do 18 czerwca 2023 roku w Mielnie. Z oferty mogą skorzystać kluby, związki, stowarzyszenia i szkoły sportowe, które nie mają organizacji partnerskiej z Niemiec, a chciałyby organizować spotkania młodzieży od 2024 roku (lub nawet w bieżącym roku). Celem giełdy kontaktów jest poznanie potencjalnego klubu partnerskiego oraz przygotowanie wstępnych planów pierwszej wymiany młodzieży. Nie zabraknie też informacji o finansowaniu projektów przez PNWM oraz praktycznych wskazówek, jakie treści i metody uwzględnić w programie spotkania.

Ankieta

Są Państwo zainteresowani? W takim razie prosimy wypełnić następujący formularz online:

Kolejne kroki

  1. Krajowe Zrzeszenie LZS i dsj podejmą próbę „skojarzenia” potencjalnych partnerów (na podstawie dyscyplin sportowych i grup wiekowych), a następnie poinformują o zakwalifikowaniu się na giełdę kontaktów.
  2. Wspólnie z potencjalnym niemieckim klubem partnerskim wezmą Państwo udział w giełdzie kontaktów od 15 do 18 czerwca 2023 roku w Mielnie.
  3. Wszyscy, którzy będą chcieli uzyskać więcej informacji, jak ułożyć program polsko-niemieckiego spotkania sportowego i odpowiednio dobrać metody pracy, mogą dodatkowo zgłosić się seminarium metodyczne PNWM. Seminarium to odbędzie się od 16 do 18 listopada 2023 roku w Blossin pod Berlinem. Szczegółowe ogłoszenie pojawi się w czerwcu br. na stronie internetowej PNWM (w zakładce „Szkolenia”).
  4. W 2024 roku samodzielnie przeprowadzą Państwo wymianę młodzieży z klubem partnerskim, przy finansowym wsparciu PNWM/dsj (taka możliwość istnieje już w 2023 roku).

 

Uwaga: Nawet jeśli Państwa udział w giełdzie kontaktów w Mielnie nie jest możliwy, prosimy o wypełnienie ww. formularza sygnalizującego chęć nawiązania współpracy z klubem z Niemiec. Postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym.