„Samorządy mówią TAK Europie” – Konferencja

„Samorządy mówią TAK Europie” – Konferencja

Razem z partnerami Polska-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń i instytucjami oświaty na konferencję „Samorządy mówią TAK Europie – Forum Wymiany, Spotkań i Kontaktów 2024”, która odbędzie się 12 czerwca 2024 roku w Cottbus.

Program

Podczas wydarzenia poruszane będą kwestie dotyczące innowacyjnych i długotrwałych sposobów kształtowania międzynarodowej współpracy partnerskiej między miastami i gminami oraz instytucjami młodzieżowymi i edukacyjnymi pomimo wielu kryzysów. Osoby uczestniczący będą mogły wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami na temat udanych projektów i dowiedzieć się więcej o konkretnych programach dofinansowania dla międzynarodowych projektów. Program ramowy obejmuje również wycieczkę z przewodnikiem po Cottbus i wieczór polsko-niemiecki z artystą kabaretowym Steffenem Möllerem.

Grupa docelowa

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicielek i przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń i instytucjami oświaty oraz osób zainteresowanych zarówno z polskich, jak i niemieckich miast, gmin i powiatów.

Sprawy organizacyjne

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury i Młodzieży Gladhouse w Cottbus (Straße der Jugend 16, 03-046 Cottbus). Część oficjalna (od godz. 10:00 do 15:00) będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.

Udział jest bezpłatny. Osoby uczestniczący muszą zorganizować dojazd i ewentualnie nocleg we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza online do 5 czerwca 2024 roku.

Więcej informacji oraz planowany program konferencji znajduje się w prawej kolumnie.

Organizatorzy

  • Polska-Niemiecka Współpraca Młodzieży
  • Kontaktstelle CERV
  • Jugend für Europa
  • Rat der Gemeinden und Regionen Europas – Deutsche Sektion
  • Nationale Agentur beim Bundesinstitut für Berufsbildung
  • Stadt Cottbus

           

   

  • Wieczór polsko-niemiecki jest wspierany przez Ministerstwo Finansów i Europy Kraju Związkowego Brandenburgia.