Filmy z Forum Młodzieży „Europe calling”

Filmy z Polsko-Niemieckiego Forum Młodzieży „Europe calling”

„Europa jest dla nas…”młodzi ludzie z Polski i Niemiec opowiadają o tym, czym jest dla nich Europa. Spotkali się na Polsko-Niemieckim Forum Młodzieży „Europe calling – your voice, your future!“, które odbyło się od 6 do 10 września 2021 roku w Chemnitz z inicjatywy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), Akademii Europejskiej Otzenhausen oraz Saksońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, Demokracji, Europy i Równego Traktowania.

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Postulaty młodzieży do polityków

Przez trzy dni młodzi ludzie brali udział w warsztatach, grach strategicznych i dyskusjach, podczas których omawiali, jak działa Europa, czego od niej oczekują i co może ona im zaoferować. Na zakończenie stworzyli katalog postulatów dotyczących między innymi politycznej partycypacji młodzieży, wartości Unii Europejskiej i pluralizmu mediów. Przedstawili go ministrom ds. Europy z krajów związkowych Niemiec podczas konferencji mającej miejsce równolegle do forum w Chemnitz.

Udział w wyborach od 16. roku życia i większe kary za wykroczenia przeciwko wartościom i prawom europejskim przez państwa członkowskie – to tylko dwa z sześciu postulatów.

Wszystkie postulaty młodzieży, a także podcasty z forum znajdują się do pobrania w prawej kolumnie.

Poniżej prezentujemy film podsumowujący forum.

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film