„Książka do wymiany” – najnowsza publikacja PNWM

„Książka do wymiany” – najnowsza publikacja PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży prezentuje swoją najnowszą publikację – „Książkę do wymiany”. Przeznaczona jest dla młodych uczestniczek i uczestników polsko-niemieckich spotkań dotowanych przez PNWM. Wspiera komunikację, inspiruje do działania, dostarcza tematów do rozmów. I nie tylko!

Zawartość

Odkryjcie, kto urodził się w tym samym miesiącu i roku, co Wy!

Pogimnastykujcie język na znanych i nieznanych łamańcach językowych!

Podarujcie komuś kupon na spełnienie życzenia!

Zagrajcie w podróż koleją i sprawdźcie, kto jedzie na gapę!

Zapiszcie nowo poznane słówka w języku obcym!

To tylko niewielki wybór zadań, akcji, wyzwań, gier i zagadek, które znajdują się na ponad 80 stronach najnowszej publikacji PNWM – „Książki do wymiany”. Jest ona wyjątkowa, bo skierowana bezpośrednio do młodzieży uczestniczącej w spotkaniach polsko-niemieckich. Od pierwszego do ostatniego słowa dwujęzycznie wspiera komunikację i interakcję w polsko-niemieckiej grupie, inspiruje do nietuzinkowych działań, dostarcza tematów do rozmowy i – jak sama nazwa wskazuje – do wymiany. Można z niej korzystać indywidualnie, w parach i w grupach. Wybrane strony to na nowo zinterpretowane znane ćwiczenia integracyjne – np. bingo, koperta, autoportret. Jej treści można więc metodycznie wpleść w program spotkania młodzieży lub pozostawić ją samą sobie – w rękach młodzieży. A ona z pewnością odwdzięczy się tym, że stanie się jedyną w swoim rodzaju pamiątką ze spotkania młodzieży.

Zamówienia

Publikację można zamówić dla całej grupy na trwający co najmniej pięć dni programowych projekt dofinansowany przez PNWM.