INSPIRATORIUM 2024
Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży PNWM

INSPIRATORIUM 2024
Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza osoby zaangażowane w organizację i prowadzenie polsko-niemieckich lub międzynarodowych, pozaszkolnych projektów wymiany młodzieży i osoby zatrudnione w Jednostkach Centralnych PNWM na INSPIRATORIUM – Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży, które odbędzie się od 14 do 16 października 2024 roku w Berlinie.

Kryzysy, napięcia i konflikty wpływają nie tylko na społeczeństwa naszych krajów, ale także na nas jako ludzi. Dlatego potrzebujemy przestrzeni wokół siebie, która wspiera zarówno rozwój i współpracę, jak i wzmacnia odwagę do wprowadzania zmian.

Podczas tegorocznego forum zastanowimy się nad tym, jak taką przestrzeń stworzyć podczas międzynarodowych spotkań młodzieży. W jaki sposób uwzględnić różnorodne potrzeby, zapewnić otwarte ramy do myślenia, czucia i działania? Przyjrzymy się zagadnieniom neuroróżnorodności, dowiemy, jak nasz mózg angażuje się w procesy tworzenia, utrzymania i wzmacniania relacji międzyludzkich, które bezpośrednio przekładają się na relacje w szeroko rozumianym życiu społecznym.

Sprawdzimy, jak działa sztuka akcji i w jaki sposób wyzwala ona kreatywną energię młodzieży do działania zarówno w ramach projektowych, jak i poza nimi. Towarzyszyć nam będzie przekonanie, że każdy projekt dla młodzieży może stać się projektem młodzieży!

Program i język

INSPIRATORIUM zostało zaplanowane na trzy dni (od obiadu do obiadu). Zapraszamy do udziału w wykładzie, dwóch rundach wymiany doświadczeń, które wzbogacimy przykładami z projektów wymiany młodzieży. Blok warsztatowy będzie zawierał trzy tematy do wyboru (można wziąć udział tylko w jednym z nich).

Więcej informacji o programie znajdą Państwo w ulotce do pobrania w prawej kolumnie.

Forum odbędzie się w języku polskim i niemieckim. Wszystkie części programu będą tłumaczone symultanicznie.

Koszty i miejsce

Koszt uczestnictwa wynosi 130 PLN w przypadku noclegu w pokoju 2-osobowym lub 220 PLN w pokoju 1-osobowym (w cenie: program, zakwaterowanie i wyżywienie). Liczba pokoi 1-osobowych jest ograniczona. Możliwy jest zwrot części kosztów podróży zgodnie z aktualną stawką dofinansowania PNWM (Wylicz dotację do kosztów podróży).

INSPIRATORIUM odbędzie się w Centre Français de Berlin (Müllerstraße 74, 13349 Berlin).

Zgłoszenia

Zgłoszenia można przesyłać do 5 września 2024 roku za pomocą formularza online.