XX Polsko-Niemieckie Forum Wymiany Młodzieży

XX Polsko-Niemieckie Forum Wymiany Młodzieży – Business as usual? Wymiana młodzieży w obliczu nowych wyzwań

Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Brandenburskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu zapraszają do udziału w XX Polsko-Niemieckim Forum Wymiany Młodzieży dla podmiotów kształcenia zawodowego i przygotowania do zawodu, które odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca 2022 roku w Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz.

Forum Wymiany Młodzieży służy wymianie doświadczeń i informacji oraz dalszemu rozwojowi wspólnych projektów w dziedzinie kształcenia zawodowego między partnerami z Polski i Niemiec. Polsko-Niemieckie Forum Wymiany Młodzieży ma swoje stałe miejsce w transgranicznej przestrzeni edukacyjnej i gospodarczej, a także jest ważnym źródłem impulsów i pomysłów dla wymiany młodzieży.

W tym roku osoby uczestniczące w Forum przyjrzą się warunkom, w jakich przyszło im obecnie organizować międzynarodowe spotkania młodzieży. Wspólnie zastanowią się, skąd czerpać siłę do pokonywania niepewności i rozwijania nowych polsko-niemieckich partnerstw w zakresie współpracy zawodowej.

Podobnie jak w minionych latach i tym razem organizatorki i organizatorzy przygotowali wiele warsztatów metodycznych i rund dyskusyjnych. Podczas tegorocznego Forum wszyscy skupią się głównie na planowaniu i organizacji praktyk zawodowych za granicą. Swoimi doświadczeniami i perspektywą podzielą się z nami przedstawiciele innych organizacji dwustronnych w Niemczech (Niemiecko-Francuska Współpraca Młodzieży oraz Niemiecko-Czeski Tandem). W małych grupach uczestniczki i uczestnicy poznają metody animacji językowej, przygotowania do praktyk grupowych i indywidualnych jak również metody pracy w klasach wielokulturowych. Forum kończy się wspólną wizytą w jednej ze szkół zawodowych w obszarze przygranicznym.

Opłata za udział w Forum wynosi 15 euro dla uczestniczek/uczestników z Polski, którą należy uiścić po przyjeździe do Trebnitz w dniu rozpoczęcia Forum. Wskazówki dotyczące dojazdu do Trebnitz otrzymają Państwo razem z potwierdzeniem udziału w Forum. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie oraz tłumaczenie.

Dokonanie wiążącego zgłoszenia udziału w Forum jest możliwe do 15 maja 2022 roku za pomocą formularza online.