XVIII Polsko-niemiecki kurs tandemowy

XVIII Polsko-niemiecki kurs tandemowy

Centrum Języków Obcych GERMANITAS w Rzeszowie zaprasza od 26 lipca do 8 sierpnia 2021 roku na XVIII Polsko-niemiecki kurs tandemowy dla nauczycieli i multiplikatorów wymiany młodzieżowej i kulturalnej, który odbędzie się w trybie hybrydowym (stacjonarnie w Rzeszowie + online).

Forma kursu

Już po raz osiemnasty Centrum Języków Obcych GERMANITAS w Rzeszowie organizuje letni kurs językowy w systemie tandemowym dla niemieckich i polskich nauczycieli oraz multiplikatorów wymiany młodzieżowej i kulturalnej. Tegoroczny kurs odbędzie się w formie hybrydowej stacjonarnie w Rzeszowie oraz jednocześnie online na platformie internetowej Zoom. Uczestnicy online dołączą do kursu poprzez zoom i będą obecni podczas zajęć za pośrednictwem mikrofonu i kamery. W module tandemowym uczestnicy stacjonarni będą pracować w parach na miejscu, natomiast uczestnicy online utworzą pary wirtualne.

Cele i metody

Głównym celem kursu jest wsparcie metodyczne i językowe dla nauczycieli i animatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży i kultury. Jego realizacja odbywa się poprzez intensywny kurs językowy w grupach na odpowiednich poziomach językowych, przygotowany i prowadzony przez doświadczonych nauczycieli akademickich (native speakers). Drugą część nauczania języka stanowi nauka języka w tandemie w parach polsko-niemieckich na podstawie specjalnie opracowanych materiałów dwujęzycznych Do tandemu trzeba dwojga. Przekazywana jest nie tylko wiedza językowa, ale także polityczna, kulturowa i regionalna. Wykładowcy prowadzą komunikatywne, zorientowane na działanie zajęcia, które poszerzają również spektrum metodyczne uczestników. W programie przewidziano także cztery godziny ukierunkowanego treningu fonetycznego. Lekcje języka i spotkania tandemowe odbywają się codziennie w godzinach przedpołudniowych. Ich treści są powiązane z programem popołudniowym.

Program popołudniowy i czas wolny

Dopełnieniem zajęć jest fakultatywny program popołudniowy. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość międzynarodowego kontaktu w ramach warsztatów, których tematykę sami proponują, a także uczestnictwa w wykładach, wieczorach filmowych, muzycznych i tanecznych. Czas wolny (wycieczki, zajęcia sportowe) jest planowany w porozumieniu z  uczestnikami oraz zależnie od warunków pogodowych. W ramach pobytu w Rzeszowie godne polecenia jest zwiedzanie Zamku w Łańcucie, Muzeum Ulmów w Markowej, Skansenu w Kolbuszowej oraz Muzeum Dobranocek. Na pobliskim zalewie (dobre połączenie ścieżkami rowerowymi, 30 min. pieszo) można organizować spływy kajakowe i pływanie rowerami wodnymi.

Sprawy organizacyjne

Zakwaterowanie: 4-gwiazdkowy hotel GRAND w centrum Rzeszowa oferuje doskonałą kuchnię, przestronne pokoje wyposażone w ekspres do kawy i możliwość zaparzenia herbaty oraz wewnętrzny basen.

Grupa docelowa: zaangażowani nauczyciele i inni multiplikatorzy polsko-niemieckiej wymiany młodzieżowej i kulturalnej oraz ci, którzy po kursie zamierzają realizować taką wymianę (pozostałe osoby mogą dołączyć do kursu w miarę wolnych miejsc)

Opłata za kurs dla uczestników z Polski wynosi:

  • kurs stacjonarny w Rzeszowie: 800 złotych             
  • uczestnictwo online: 300 złotych

Termin rejestracji upływa 4 lipca 2021 roku.

Liczba uczestników jest ograniczona!