XVII Dni Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Niemczech

Czekamy na Państwa na XVII Dniach Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Niemczech – w tym roku wirtualnie!

Wszystko zdarza się kiedyś po raz pierwszy, a jako że obecny rok jest wyjątkowy, to XVII Dni Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Niemczech odbędą się online od wtorku 18 do czwartku 20 maja. Podczas tych jednych z największych targów połączonych ze specjalistycznym kongresem pomocy dzieciom i młodzieży zaprezentuje się i swoją ofertę ponad 200 organizacji i instytucji. Zachęcamy do odwiedzenia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na jej wirtualnym stoisku i do zgłaszania się na poszczególne wydarzenia.

*Wydarzenia z udziałem PNWM będą się odbywać wyłącznie w języku niemieckim.

PNWM na wirtualnym stoisku

Na swoim cyfrowym stoisku PNWM (linki będą aktywne dopiero 18 maja) przedstawi informacje o prowadzonej działalności oraz swoje publikacje. Będą je mogli Państwo zarówno przejrzeć, jak i od razu pobrać. Z pewnością będą mieli Państwo w czym wybierać! Oczywiście będą Państwo mogli też nawiązać bezpośredni kontakt z pracownikami PNWM: wedle preferencji za pomocą czatu na żywo lub czatu z video.

Wspólne stoisko

Warto również odwiedzić wspólne stoisko europejskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się wymianą międzynarodową. Zaprezentują się na nim:

 • ConAct – Centrum Koordynacji Izraelsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży,
 • Francusko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (OFAJ),
 • Grecko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (DGJW)
 • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM),
 • IJAB – Biuro ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą RFN,
 • Tandem – Centrum Koordynacji Czesko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży,
 • Fundacja Rosyjsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży (DRJA).

Organizacje te łączy jeden wspólny cel: wspieranie wymiany transgranicznej i przyczynianie się do wzajemnego porozumienia między młodymi ludźmi z różnych krajów i kultur.

Europa na Dniach Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Dodatkowo PNWM weźmie także udział w specjalistycznym kongresie, w ramach którego w tym roku odbędzie się ok. 270 forów dyskusyjnych, wykładów, prezentacji projektów i warsztatów poświęconych aktualnym zagadnieniom z zakresu pomocy dzieciom i młodzieży.

Oto wydarzenia z udziałem PNWM podczas XVII Dni Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Niemczech:

 • 18 maja 2021 r. w godz. od 15:45 do 17:15

Warsztaty

Kampania #StolenMemory jako polsko-niemiecki projekt edukacyjny

Podczas tego spotkania zostaną omówione tematy związane z innowacyjnymi projektami, cyfrowymi narzędziami i pedagogiczną pracą z wykorzystaniem zbiorów archiwalnych oraz możliwości pochylenia się przez młodzież nad tematem prześladowań przez narodowych socjalistów w ramach polsko-niemieckich i międzynarodowych projektów .

 

 • 18 maja 2021 r. w godz. od 17:30 do 19:00

Prezentacja projektu

No to sobie jadę – stworzenie dla młodzieży, która nigdy nie brała udziału w wymianie, szans zdobycia doświadczeń międzynarodowych

Prezentacja polsko-niemieckiego projektu modelowego „Razem osiągniemy więcej – teraz zawodowo!“ w praktyczny sposób ukaże nowe pola do działania dla instytucji, które pracują z młodzieżą wymagającą dodatkowego wsparcia.

 

 • 19 maja 2021 r. od 9:00 do 10:30

Forum dyskusyjne

Świat się zmienia – rozwijanie pomocy dzieciom i młodzieży na płaszczyźnie europejskiej i międzynarodowej oraz poszerzanie kompetencji działania

Podczas dyskusji zaprezentowane zostaną europejskie i globalne kierunki rozwoju wraz z ich oddziaływaniem na młodych ludzi – wyzwania dla praktyki pomocy dzieciom i młodzieży, znaczenie międzynarodowych doświadczeń edukacyjnych dla uczestników w globalnym świecie (z udziałem przedstawicieli ConAct, OFAJ, PNWM, IJAB, Tandem, DRJA, DGJW).

 

 • 20 maja 2021 r. od 9:00 do 10:30

Forum dyskusyjne

Cyfrowa przyszłość? – możliwości i granice cyfryzacji międzynarodowej wymiany młodzieży

Wspólnie z ekspertami będziemy rozmawiać o obszarze pracy wokół międzynarodowej wymiany młodzieży w czasie pandemii COVID-19 i po jej ustąpieniu. Z jakimi (i w jakim obszarze) nowymi możliwościami będziemy mieć do czynienia? Jak można wspierać utrzymywanie kontaktów w wirtualnym świecie?

 

Jeśli będą Państwo gośćmi targów i przegapią Państwo jakieś wydarzenie, to do końca października będą Państwo mogli zobaczyć jego nagranie na stronie targów. Także wirtualne stoisko wraz z udostępnianymi na nim materiałami będzie dostępne online do tego czasu.