Warsztat „Dialog w wyzwaniach”

Warsztat „Dialog w wyzwaniach”

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza w dniach 06 do 10 sierpnia 2024 r. ukraińskie nauczycielki i nauczycieli oraz inne osoby pracujące z młodzieżą w Ukrainie, Polsce oraz Niemczech do udziału w warsztacie „Dialog w wyzwaniach”. Zgłoszenia można przesłać do 8 lipca 2024 r.

Na warsztacie uczestniczki i uczestnicy otrzymają skuteczne strategie zarządzania stresem, zrozumieją istotę kontekstu kulturowego w komunikacji i współpracy, oraz zdobędą praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu konfliktów bez uciekania się do przemocy. Te nowe umiejętności i wiedza pomogą stać się bardziej kompetentnymi i pewnymi siebie w pracy z młodzieżą, zwłaszcza w sytuacjach, gdy pojawiają się stres, niepewność i konflikty związane z wojną i migracją.

Głównym celem spotkania jest wspieranie dobrostanu osób pracujących z młodzieżą, rozwijanie kompetencji międzykulturowych, umiejętności „self help” oraz pokojowego rozwiązywania konfliktów. Uczestniczki i uczestnicy będą miały okazję pogłębić swoje zrozumienie empatii oraz rozwijać swoją rezyliencję. To wyjątkowe wydarzenie, które zapewni praktyczne narzędzia i wiedzę, aby skutecznie wspierać młodzież w trudnych sytuacjach. Pomaga tworzyć bardziej empatyczne i wspierające środowisko edukacyjne.

Warsztat „Dialog w wyzwaniach” jest częścią projektu sieciującego „LIKHTAR / Ліхтар”.

Kto może wziąć udział?

Warsztaty są dla ukraińskich nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek i edukatorzy, którzy mieszkają w Ukrainie, Polsce i Niemczech, pracujących z młodymi osobami. Na każdy kraj przypada 10 miejsc.

Sprawy organizacyjne

  • Język warsztatów: ukraiński
  • Miejsce: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze (niedaleko Wrocławia)
  • Opłata za uczestnictwo, dla tych którzy przyjechali
    • z Ukrainy – 50 PLN
    • z Polski – 100 PLN
    • z Niemiec – 25 EURO

Opłata obejmuje: noclegi, wyżywienie, udział w programie. Przy zakwaterowaniu w pokoju jednoosobowym dodatkowa opłata 60 PLN/noc

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy do  08.07.2024.