Wakacyjny tandemowy kurs języka niemieckiego i polskiego w Gdańsku

Wakacyjne tandemowe kurs języka niemieckiego i polskiego
w Gdańsku

Dom Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku razem z Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckim kursie tandemowym języków niemieckiego i polskiego. Kurs odbędzie się w Gdańsku w terminie od 28 lipca do 10 sierpnia 2024 roku.

Uczestniczki i uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorek i lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestniczki i uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnerki i partnera.

Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy – podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestniczki i uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp.
Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Kiedy i gdzie?

28 lipca – 10 sierpnia 2024 rokuDomu Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku

W programie

  • Codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 50 godzin lekcyjnych z lektorką/lektorem i w tandemach pod okiem lektorek/lektorów (2 poziomy – podstawowy ok. A1–A2 i średniozaawansowany ok. B1–B2);
  • zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie.

Dla kogo?

Multiplikatorki i multipliktorzy, czyli osoby, które mają doświadczenie w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej i które chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp.

Uczestniczkami/Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie, germaniści (nauczyciele niemieckiego) i tłumacze.

Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt

Koszt udziału dla osób z Polski wynosi 990 złotych.

Cena obejmuje zakwaterowanie w pokojach z łazienkami (2–osobowych), pełne wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia

Termin nadsyłania zgłoszeń na kurs tandemowy minął.