Wakacyjne tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego w Gdańsku

Wakacyjne tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego w Gdańsku

Dom Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku razem z Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Kurs odbędzie się w Gdańsku od 21 do 30 lipca oraz od 31 lipca do 13 sierpnia 2022 roku.

Uczestniczki I uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorek I lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestniczki/uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnerki i partnera. Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy – podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestniczki i uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp.
Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Terminy

  • I termin: od 21 do 30 lipca 2022 roku
  • II termin: od 31 lipca do 13 sierpnia 2022 roku

Miejsce

W programie

  • codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 50 godzin lekcyjnych z lektorką/lektorem i w tandemach pod okiem lektorek/lektorów (2 poziomy – podstawowy ok. A1-A2 i średniozaawansowany ok. B1-B2);
  • zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, polsko- niemieckie wieczory.

Grupa docelowa

Multiplikatorki i multipliktorzy, czyli osoby, które mają doświadczenie w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej i które chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp.
Uczestniczkami/Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie, germaniści i tłumacze.
Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt

  • I termin – 690 złotych
  • II termin – 890 złotych

Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokojach z łazienkami (1- i 2-osobowych), pełne wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 roku za pomocą formularza online lub w wersji papierowej (do pobrania w prawej kolumnie).
Liczba miejsc (12) jest ograniczona!