„W osiem dni dookoła świata” – polsko-niemieckie spotkanie zimowe

„W osiem dni dookoła świata” – polsko-niemieckie spotkanie zimowe

Stowarzyszenie HochDrei we współpracy z Fundacją BEZLIK (Mikuszewo) serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 13 lat na polsko-niemieckie spotkanie, które odbędzie się od 28 stycznia do 4 lutego 2023 roku w Poczdamie.

Temat

Podczas tego zimowego spotkania dzieci i młodzież z Polski i Niemiec wspólnie wyruszą w podróż dookoła świata! Ale uwaga – podróżowanie odbędzie się bez samochodu i samolotu. Ciekawe czy historie, gry, muzyka i taniec są równie dobrymi środkami transportu? Przy pomocy wszystkich zmysłów dzieci będą poznać różnorodność otaczającego ich świata. Wspólnie przyjrzą się tym odległym, ale i bliskim częściom naszego globu. Odkrywając różne kraje, poznają ich wyjątkowości i tradycje. Grając w quiz sprawdzą swoją wiedzę ogólną o świecie. W programie czekają też na nie warsztaty muzyczne, gra terenowa, potrawy z różnych stron świata i spotkania z osobami z różnych kręgów kulturowych.

W międzynarodowej grupie będą wspólnie poszukiwać, majsterkować, gotować, kosztować, muzykować i tańczyć.

Grupa docelowa

Dzieci i młodzież zamieszkali w Polsce i Niemczech w wieku od 10 do 13 lat.

Sprawy organizacyjne

Spotkanie odbędzie się w Poczdamie w ośrodku kształceniowym dla dzieci i młodzieży HochDrei. Koszt uczestnictwa wynosi 440 złotych. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, koszty programu, opiekę̨ pedagogiczną oraz bilety na komunikację miejską w Berlinie i Poczdamie. Istnieje możliwość dofinansowania kosztów podróży przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W szczególnych przypadkach możliwa jest zniżka. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana.

Dalsze informacje oraz zgłoszenie

Zgłoszenia należy przesyłać na adres bildung@hochdrei.org najpóźniej do 23 stycznia 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.