Różnorodność – zainspiruj się!

Różnorodność – zainspiruj się!

Szukają Państwo pomysłów na polsko-niemieckie spotkanie młodzieży na temat różnorodności, praw człowieka i tolerancji? Broszura zawierająca opisy projektów z finałowej rundy konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2017-2019 „Razem w Europie. Jeden cel“ dostarczy wielu inspiracji w tym zakresie.

Publikacja przedstawia 17 finałowych projektów zrealizowanych w ramach konkursu o Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w latach 2017-2019. Uczestnicy projektów pod wspólnym hasłem „Razem w Europie. Jeden cel” zajmowali się m. in. tematyką różnorodności, praw człowieka i tolerancji.

Różnorodnością charakteryzują się również sposoby realizacji  hasła konkursowego „Razem w Europie. Jeden cel“. Pomysłowość organizatorów sięgała od zainicjowania zespołu muzycznego (który nadal odnosi sukcesy!) przez spotkania dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności po międzynarodowe pokazy teatralne i cyrkowe. Uczestnicy zostali skonfrontowani z tematyką uprzedzeń i stereotypów, komunikacji, obrazów płci we współczesnym społeczeństwie, migracją i uchodźstwem.
Broszura zawiera opisy poszczególnych spotkań uzupełnione o linki i kody QR odsyłające do szczegółowych informacji. Centralnym elementem są wybrane, przeprowadzone przez finalistów konkursu propozycje metod, które dostarczą inspiracji organizatorom planującym polsko-niemieckie spotkania młodzieży na temat różnorodności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani animatorzy wymian.