Zgłoszenia na TRIYOU 2023

TRIYOU 2023 – polsko-niemiecko-ukraińskie forum dla organizatorek i organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

Placówka kształceniowa Bredbeck, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i ukraińska organizacja pozarządowa «Tolerance in You» zapraszają osoby pracujące z młodzieżą w Polsce, Niemczech oraz Ukrainie do udziału w Forum TRIYOU 2023. Wydarzenie odbędzie się od 13 do 15 lutego 2023 w Osterholz-Scharmbeck (okolice Bremy) i jest częścią projektu «LIKHTAR – sieć dla edukatorek i edukatorów z Ukrainy».

Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O czym jest Forum TRIYOU 2023?

Forum TRIYOU będzie spotkaniem osób, które realizują lub planują zorganizować trójstronne spotkania młodzieży. Celem jest dostarczenie organizatorkom i organizatorom projektów praktycznych narzędzi i specjalistycznej wiedzy z zakresu planowania i prowadzenia trójstronnych spotkań młodzieży. Po Forum TRIYOU będą Państwo mogli rozpocząć wymianę młodzieży w swojej szkole, uczelni lub innej instytucji edukacyjnej.

Kto może wziąć udział?

Zapraszamy edukatorki i edukatorów oraz nauczycielki i nauczycieli z Polski, Ukrainy i Niemiec, którzy pracują z młodymi osobami w wieku od 12 do 26 lat oraz inne osoby zainteresowane międzynarodową wymianą młodzieży.

Tematy forum

  • praktyczne metody i narzędzia prowadzenia grup w spotkaniach międzynarodowych;
  • wyzwania dla edukacji młodych osób, po inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie; studium rzeczywistych doświadczeń z trójstronnych spotkań młodzieży, które odbyły się w czasie wojny;
  • sieciowanie i poszukiwanie nowych partnerów do projektów z Ukrainy, Niemiec i Polski;
  • możliwości dofinansowania trójstronnych wymian młodzieży przez PNWM i praktyczne wskazówki i porady dot. wnioskowania i rozliczenia projektów; przedstawienie portalu TRIYOU służącego do nawiązywania nowych kontaktów i wspólnego planowania projektów.

Miejsce forum

  • Placówka kształceniowa Bredbeck w Osterholz-Scharmbeck (Niemcy)

Zgłoszenie

Języki forum

  • polski, ukraiński, niemiecki (organizatorzy zepewniają tłumaczenie symultaniczne)

Opłata za uczestnictwo

  • 110 złotych (w cenie nocleg, wyżywienie, udział w programie). Dopłata za nocleg w pokoju jednoosobowym wynosi 40 złotych/noc.

Koszty podróży

  • PNWM dofinansowuje koszty podróży według stawki 0,78 zł/km, liczonej w jedną stronę.

We współpracy z: