„Tangible Prototyping“ – a Polish-German workshop

„Tangible Prototyping: A Polish-German workshop for STEM teachers“

Jak zbudować z uczniami inteligentną stację pogodową? Jak skonstruować wahadło, które może mierzyć częstotliwość i amplitudę? A jak stworzyć model układu słonecznego, w którym może kontrolować prędkość?

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), Centrum Nauki Kopernik (CNK) i Uniwersytet im. Ludwiga Maximiliana w Monachium (LMU) zapraszają nauczycielki i nauczycieli z Polski i Niemiec, którzy chcą zapoznać się z prototypowaniem lub poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę, do udziału w seminarium „Tangible Prototyping: A Polish-German workshop for STEM teachers“. Podczas warsztatów, które odbędą się od 16 do 19 czerwca 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, uczestniczki i uczestnicy poznają kreatywne metody prototypowania konkretnych obiektów interaktywnych, które mogą później wykorzystać podczas lekcji. Spotkanie posłuży nawiązaniu kontaktów i współpracy między polskimi i niemieckimi szkołami.

Tematyka seminarium

 Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Grupa docelowa

Nauczycielki i nauczyciele zainteresowani tematyką seminarium, którzy uczą w klasach 7 i 8 szkół podstawowych lub w szkołach ponadpodstawowych. Liczba uczestniczek i uczestników jest ograniczona do 12 osób z Polski i 12 z Niemiec.

Termin i miejsce

  • od 16 do 19 czerwca 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

 

W celu dobrego przygotowania się do seminarium organizatorzy zapraszają również na dwie krótkie sesje online:

  • 1 czerwca 2022 roku, godz. 17:00-18:30: Introduction to digital prototyping part I (online)
  • 8 czerwca 2022 roku, godz. 17:00-18.30: Introduction to digital prototyping part II (online)

Język seminarium

Seminarium będzie realizowane wyłącznie w języku angielskim.

Koszty

Koszt uczestnictwa wynosi 140 złotych i obejmuje koszty programu, zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym oraz wyżywienie. Koszty podróży zostaną zwrócone zgodnie z kalkulatorem kosztów podróży PNWM.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium zapraszamy do wypełnienia formularza online najpóźniej do 30 kwietnia 2022 roku. Prosimy, aby do udziału w seminarium zgłaszały się osoby, które mogą uczestniczyć we wszystkich punktach programu, od początku do końca. Tak też prosimy zaplanować swoją podróż.

Organizatorzy

  • Centrum Nauki Kopernik (CNK)
  • Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU)
  • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)