Tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego

Wakacyjne tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego

Dom Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku razem z Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Kursy odbędą się w Gdańsku od 18 do 31 lipca oraz od 1 do 14 sierpnia 2021 roku.

Uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się wzajemnie swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy trudności: podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp. Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Terminy

  • I turnus: od 18 do 31 lipca 2021 roku
  • II turnus: od 1 do 14 sierpnia 2021 roku

Miejsce

Program

  • codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 50 godzin lekcyjnych z lektorem i w tandemach pod okiem lektorów (2 poziomy: podstawowy ok. A1-A2 i średniozaawansowany ok. B1-B2);
  • zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie.

Grupa docelowa

  • multiplikatorzy  – osoby, które mają doświadczenie  w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej i które chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp.

Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie, germaniści i tłumacze. Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt

Opłata za udział w kursie wynosi 790 złotych.

Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokojach z łazienkami (1- i 2-osobowych), pełne wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia

Zgłoszenia są przyjmowane online lub mailem (formularz zgłoszeniowym jest do pobrania w prawej kolumnie) do 15 czerwca 2021 roku. Liczba miejsc (12) jest ograniczona!