Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei i Fundacja BEZLIK (Mikuszewo) po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 19 do 22 sierpnia 2021 roku w Poczdamie (Niemcy). Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieć się w szczegółowy i praktyczny sposób, jak zaplanować niemiecko-polskie i międzynarodowe spotkania młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenia dla teamerek i teamerów (trenerek i trenerów) składają się z trzech seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Czwarty etap szkolenia daje uczestnikom możliwość przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych – Stowarzyszeniu HochDrei oraz Fundacja BEZLIK (MDSM Mikuszewo).

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • kierowanie grupą,
  • komunikacja i konflikty,
  • samoorganizacja,
  • partycypacja,
  • rola teamerki/teamera,
  • pedagogika gier.

Szkolenie jest prowadzone w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. W programie nie ma długich wykładów, a uczestnicy biorą aktywny udział w szkoleniu.

Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia: Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest do wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak przeprowadzać polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży (osoby organizujące spotkania młodzieży, multiplikatorki i multiplikatorzy, nauczycielki i nauczyciele). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczonych pośredników językowych.

Informacje organizacyjne

Opłata za udział wynosi 300 złotych (cena zawiera: realizację programu, tłumaczenie, nocleg oraz wyżywienie)

Informacje i możliwość zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej organizatorów lub pisząc na adres bildung@hochdrei.org. Zgłoszenia należy przesyłać do 12 sierpnia 2021 roku.

Planowany program oraz ogłoszenie można pobrać z prawej kolumny.

Cykl szkoleń będzie kontynuowany wiosną 2022 roku w Poczdamie. W przypadku rejestracji na wszystkie trzy seminaria, całkowity koszt wynosi 750 złotych.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.