Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei (Poczdam) oraz Fundacja BEZLIK (Mikuszewo) po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się w terminie od 21 do 24 marca 2024 w Poczdamie (Niemcy). Podczas spotkania, dowiedzieć się można w szczegółowy i praktyczny sposób, jak zaplanować niemiecko-polskie i międzynarodowe spotkania młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenie dla teamerek/teamerów (trenerek/trenerów) słada się z trzech seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Czwarty etap szkolenia daje uczestnikom możliwość przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych -Stowarzyszeniu HochDrei oraz Fundacja BEZLIK (MDSM Mikuszewo).

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • metodyka pracy podczas międzynarodowych spotkań młodzieży
  • dynamika grupy
  • kompetencja genderowa
  • inkluzja
  • samoorganizacja
  • planowanie finansowe spotkań

W szkoleniu pracuje się w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. Osoby uczestniczące biorą aktywny udział w szkoleniu.

Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia – Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest do wszystkich, kórzy chcą nauczyć się jak przeprowadzać spotkania polsko-niemieckie i międzynarodowe (organizatorzy i organizatorki spotkań dla młodzieży, multiplikatorzy i multiplikatorki, nauczyciele i nauczycielki). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczonych pośredników językowych.

Organizacja

Zgłoszenia prosimy dokonać do dnia 10 marca 2024 r.

Koszt: 350 PLN (cena zawiera: realizację programu, tłumaczenie, nocleg oraz wyżywienie)
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Planowany program oraz ogłoszenie można pobrać z kolumny po prawej stronie.

Cykl szkoleń będzie kontynuowany w sierpniu w Mikuszewie a od 8 do 11 grudnia 2024 r. w Poczdamie. W przypadku rejestracji na wszystkie trzy seminaria, całkowity koszt wynosi 850 PLN.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.