Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei (Poczdam) oraz Fundacja BEZLIK (Mikuszewo) po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się w terminie od 21 do 24 marca 2024 w Poczdamie (Niemcy). Podczas spotkania, dowiedzieć się można w szczegółowy i praktyczny sposób, jak zaplanować niemiecko-polskie i międzynarodowe spotkania młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenie dla teamerek/teamerów (trenerek/trenerów) słada się z trzech seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Czwarty etap szkolenia daje uczestnikom możliwość przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych -Stowarzyszeniu HochDrei oraz Fundacja BEZLIK (MDSM Mikuszewo).

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • metodyka pracy podczas międzynarodowych spotkań młodzieży
  • dynamika grupy
  • kompetencja genderowa
  • inkluzja
  • samoorganizacja
  • planowanie finansowe spotkań

W szkoleniu pracuje się w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. Osoby uczestniczące biorą aktywny udział w szkoleniu.

Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia – Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest do wszystkich, kórzy chcą nauczyć się jak przeprowadzać spotkania polsko-niemieckie i międzynarodowe (organizatorzy i organizatorki spotkań dla młodzieży, multiplikatorzy i multiplikatorki, nauczyciele i nauczycielki). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczonych pośredników językowych.

Organizacja

Termin nadsyłania zgłoszeń na szkolenie minął.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Planowany program oraz ogłoszenie można pobrać z kolumny po prawej stronie.

Cykl szkoleń będzie kontynuowany w sierpniu w Mikuszewie a od 8 do 11 grudnia 2024 r. w Poczdamie.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.