Spotkanie młodzieży online „Prawa człowieka – wczoraj, dziś i jutro”

Spotkanie młodzieży online „Prawa człowieka – wczoraj, dziś i jutro”

Młodzi Ambasadorzy trójnarodowych programów Francusko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (DFJW) zapraszają młodzież z Polski, Niemiec i Francji na wirtualne spotkanie „Prawa człowieka – wczoraj, dziś i jutro”, które odbędzie się 13 grudnia 2023 roku od godz. 16:00 do 18:30.

Temat seminarium

10 grudnia 1948 roku przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zatem w grudniu 2023 roku będzie ona obchodzić swoje 75. urodziny. Jak zmieniła się sytuacja na świecie w ciągu ostatnich 75 lat? Czy Powszechna Deklaracja Praw Człowieka musi ewoluować? Co młodzi ludzie myślą o stanie praw człowieka w 2023 roku? Jak możemy w przyszłości bronić praw człowieka?

Informacje organizacyjne

Na te i inne tematy chcielibyśmy porozmawiać z młodzieżą z Niemiec, Polski i Francji. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2023 roku w godzinach od 16:00 do 18:30. Celem jest poznanie perspektyw młodych ludzi z innych krajów europejskich i wymiana pomysłów. Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom i udział w nim jest bezpłatny.

Młodzież z Polski, Niemiec i Francji może rejestrować się do 6 grudnia 2023 r. za pomocą niniejszego formularza zgłoszeniowego.

Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość tematu, aby móc śledzić wydarzenie, ale konieczna jest znajomość języka angielskiego.

Link do spotkania zostanie przesłany osobom uczestniczącym e-mailem przed wydarzeniem.