Pomysłodzielnia – zbiór metod na spotkania

Pomysłodzielnia – zbiór metod na spotkania młodzieży

Do polsko-niemieckiego spotkania młodzieży zostało już mało czasu, a Państwo jeszcze nie wiedzą, jakimi metodami przeprowadzić niektóre punkty programu? Od niedawna w takich i podobnych sytuacjach pomocą służy Pomysłodzielnia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Pod adresem pomyslodzielnia.pnwm.org znajdą Państwo mnóstwo pomysłów pozwalających zaplanować i zrealizować ciekawy program wymiany.

Metody na każdą fazę spotkania

W bazie tej zostały zawarte metody oraz gry do zastosowania podczas każdej fazy danego spotkania młodzieży. W zależności od tego, czy akurat jest czas na poznawanie się lub integrację, edukację międzykulturową lub wspólną burzę mózgów, refleksję lub transfer wiedzy czy kompetencji – w Pomysłodzielni znajdą Państwo metodę na każdą potrzebę.

Możliwość filtrowania

Wyszukiwarka metod pozwala przefiltrować zasoby Pomysłodzielni według celów, haseł, wielkości grupy, wieku osób uczestniczących i wielu innych kategorii. Wszystkie treści są dostępne w języku polskim i niemieckim.

Dodawanie metod

Pomysłodzielnia obejmuje obecnie około 300 różnych metod. Nie jest jednak zamkniętym zbiorem. Jeśli ktoś z Państwa chciałby uzupełnić ją o własne sprawdzone metody, zachęcamy do ich dodania. Redakcja Pomysłodzielni zredaguje je, przetłumaczy na drugi język oraz opublikuje na stronie.