Polsko-niemiecka MapoGra już dostępna

Polsko-niemiecka MapoGra już dostępna

Polsko-niemiecka MapoGra to praktyczne narzędzie stworzone z myślą o spotkaniach młodzieży, które w kreatywny sposób przekazuje wiedzę o Polsce i Niemczech. W trakcie zabawy młodzi ludzie poznają topografię i szczegóły krajoznawcze dotyczące obu krajów. Zaproponowane aktywności stwarzają wiele okazji do rozmów, refleksji i współpracy w grupie. Łączą w sobie elementy ruchowe, językowe i rywalizację sportową.

MapoGra przeznaczona jest dla nauczycielek i nauczycieli oraz organizatorek i organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, którzy chcieliby przybliżyć uczestniczkom i uczestnikom spotkań kraj sąsiada poprzez niekonwencjonalne działania. Załączona do zestawu dwujęzyczna broszura zawiera opisy dwunastu przykładowych metod pracy z wykorzystaniem MapoGry – takich jak np.: „podróż”, która pomoże przyswoić wiedzę geograficzną, czy „labirynt” wspierający naukę języka sąsiada. Grający mogą również sprawdzić swoją wiedzę w quizie wymagającym iście sportowego tempa lub zagrać w „regionalnego twistera”, starając się umieścić stopę lub rękę na wylosowanym landzie lub województwie.

Polsko-niemiecka MapoGra powstała we współpracy PNWM z Instytutem Spraw Polskich w Darmstadt (projekt PolenMobil) i Goethe-Institut w Warszawie.

Szczegółowy opis zestawu oraz dodatkowe materiały do pobrania dostępne są w zakładce publikacji Polsko-niemiecka Mapogra.