Polsko-niemiecka giełda kontaktów STEAM online

Polsko-niemiecka giełda kontaktów STEAM online

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Klub Młodego Odkrywcy (KMO), program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik, zapraszają edukatorów z Polski i Niemiec do nawiązania kontaktów w trakcie giełdy partnerów STEAM online w dniach 24 i 25 września oraz 2 października 2020 roku.

Spotkanie zorganizowane jest z myślą o osobach, które chciałyby w przyszłości zrealizować wymianę międzynarodową. W trakcie trzech praktycznych sesji online za pomocą interaktywnych narzędzi edukatorzy z Niemiec i Polski przedstawią siebie, swoją instytucję i obszar zainteresowań, tak by zachęcić edukatorów z drugiego kraju do wspólnego rozwijania pomysłów i realizowania międzynarodowych projektów. Osoby prowadzące spotkanie udzielą wsparcia w znalezieniu partnera, pomogą w pierwszych ustaleniach, wskażą kierunek i pierwsze kroki – a to wszystko w duchu STEAM. Liczba uczestników jest ograniczona do 5 osób z Polski i 5 z Niemiec.

Osoby prowadzące

  • Marta Gawinek-Dagargulia – trenerka, facylitatorka i koordynatorka międzynarodowych projektów edukacji poza-formalnej i obywatelskiej. Twórczyni platformy competendo.net.
  • Kamil Wachol – trener i koordynator programu Konstruktorzy Marzeń w Centrum Nauki Kopernik.

Termin

  • 24 września 2020 (czwartek) w godzinach od 18:00 do 20:00 (I sesja na żywo)
  • 25 września 2020 (piątek) w godzinach od 16:00 do 17.30 (II sesja na żywo)
  • 2 października 2020 (piątek) w godzinach od 16:00 do 17:30 (III sesja na żywo – spotkanie podsumowujące i kolejne kroki)

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu online prosimy o wypełnienie formularza online najpóźniej do 20 września.

Język spotkania

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie. Oznacza to, że uczestnicy nie muszą znać języka niemieckiego, aby uczestniczyć w spotkaniu.

Wymagania techniczne

Nie wymagane są zaawansowane umiejętności techniczne. Spotkanie odbędzie się w programie Zoom. Potrzebny jest komputer z dostępem do dość szybkiego Internetu, z mikrofonem i kamerą.