Podaruj spotkanie

Podaruj spotkanie

17-letni Tomek z Krakowa już trzeci raz bierze udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. W tym czasie znalazł już nawet przyjaciół w Hamburgu. Na projektach wspólnie przygotowywali przedstawienia teatralne. Dobrze się przy tym bawili i świetnie im się razem pracowało. W tym roku planują wspólne wakacje. Chcą podróżować po Europie.

Anja z Essen ma 14 lat i właśnie po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Przed spotkaniem w Wałbrzychu była bardzo przejęta, a potem szybko spostrzegła, że inni uczestnicy mają podobne odczucia. Zdała sobie sprawę, że bez większych problemów porozumiewa się po angielsku. Przyszło jej to dużo łatwiej niż na lekcjach. Ta większa swoboda przyda jej się teraz w szkole.

Jak widać na przykładzie Anji i Tomka, polsko-niemieckie spotkania miały dla nich duże znaczenie. Udział w projektach wymiany przyczynia się do rozwoju osobistego młodych ludzi. Polepsza znajomość języków obcych, wzmacnia pewność siebie i samodzielność. Niekiedy może zmienić całe życie!

Za tymi projektami stoi Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Umożliwia ona młodym Polakom i Niemcom spotkanie się i współpracę, tak aby mogli się poznać, wzbudzić wzajemną ciekawość, zrozumieć się, a także zaprzyjaźnić.

Kto z Państwa chciałby umożliwić młodym ludziom, takim jak Anja i Tomek, niezapomniane przeżycia, może za pomocą przycisku „Wesprzyj PNWM” podarować im spotkanie. Może też zachęcić do tego krewnych, przyjaciół i znajomych, przyczyniając się tym samym do poszerzenia kręgu darczyńców PNWM mających swój osobisty udział w zacieśnianiu relacji pomiędzy dwoma narodami.