„Paint the Future” – Projekt Wolontariuszy PNWM

„Paint the Future!“ – Projekt Wolontariuszy PNWM 2024

Wolontariuszki i wolontariusze Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) zapraszają młodych ludzi, w wieku od 18 do 26 lat, na międzynarodowe warsztaty na temat międzykulturowej przyszłości. Projekt odbędzie się w 28 i 29 czerwca 2024 roku w siedzibie PNWM w Poczdamie.

Celem spotkania jest poznanie się, integracja oraz wspólna refleksja nad wartościami, które są ważne dla młodych mieszkanek i mieszkańców współczesnej Europy. Szczególną cechą projektu jest to, że jest on organizowany przez młodych ludzi dla młodych ludzi. Może być on dobrą okazją do tworzenia sieci kontaktów między nimi.

Jakie jest nasze miejsce w wielokulturowej społeczności? Jak możemy przyczynić się do budowania społeczeństwa opartego na zrozumieniu, tolerancji i współpracy? Czy międzynarodowa wymiana młodzieży może w tym pomóc?

Na te i podobne pytania odpowie grupa młodych ludzi pod okiem doświadczonej trenerki edukacji międzykulturowej, Anny Szlęk. A to wszystko przy pomocy praktycznych ćwiczeń, w atmosferze dobrej zabawy. Zwieńczeniem projektu będzie dosłowne namalowanie wizji międzykulturowej Europy – uczestniczki i uczestnicy uwiecznią ją na wspólnym kolażu.

Językiem warsztatów będzie język angielski.

Kto?

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które:

  • pochodzą z Polski lub Niemiec;
  • są w wieku 18–26 lat;
  • mają doświadczenie w wymianie międzykulturowej lub są zainteresowane tym tematem;

Kiedy i gdzie?

Piątek, 28 czerwca 2024 roku od godziny 14:00 do godziny 19:00 oraz
Sobota, 29 czerwca 2024 roku od godziny 10:00 do godziny 14:00.

Biuro Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Friedhofsgasse 2, 14473 Poczdam

Koszty

Udział w projekcie jest bezpłatny, a na miejscu zostanie zapewnione wyżywienie. Istnieje możliwość refundacji części kosztów podroży do kwoty przejazdu pociągiem 2 klasą. Chętne osoby będą mogły skorzystać z zakwaterowania w schronisku młodzieżowym, w pokojach 4-osobowych.

Zgłoszenia

Termin nadsyłania zgłoszeń na projekt minął.

Ważne informacje

Wszystkie ważne informacje znajdziesz tutaj.
Ten link też można wykorzystać, aby wysyłać bezpośrednie wiadomości do znajomych.