Obóz letni Trójkąt Weimarski „Plus“ – ostatnie wolne miejsca!

Obóz letni Trójkąt Weimarski „Plus“ – eksperymentalna wyprawa edukacyjna w celu rozwoju osobistego i integracji europejskiej

Fundacja Stiftung Gebäudeensemble Joachimsthalsches Gymnasium Templin zaprasza 48 młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat z obszarów wiejskich wokół Koszalina i Szczecina, Uckermark i sąsiednich regionów wiejskich, Francji oraz Ukrainy do udziału w obozie letnim, który odbędzie się od 10 do 23 lipca 2022 roku. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież będzie podróżować (pieszo, w kajakach i na rowerach) w 16-osobowych zespołach  z Drawna (woj. Zachodniopomorskie) do Templina w Uckermark. Nowy termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2022 roku.

Wspólne stawianie czoła wyzwaniom

Podczas obozu młodzi ludzie wspólnie będą pokonywać małe i duże wyzwania, które napotkają podczas wyprawy przez „dzikie okolice“. Oprócz świadomości ekologicznej, wyostrzy im się także poczucie odpowiedzialności i demokracji. Wspólnie z kolegami i koleżankami z zespołu odkryją łączące ich różnice i podobieństwa, a także lepiej poznają siebie i swoje możliwości. Towarzyszyć im będą doświadczeni i wielojęzyczni edukatorzy. Dzięki tej wyprawę ww. Fundacja pragnie umożliwić młodym ludziom ponowne doświadczenie Europy w małych i codziennych formach – zwłaszcza w czasie i po pandemii koronawirusa – oraz wzmocnić ich świadomość siły, która tkwi we wspólnym działaniu. Językiem używanym podczas podróży będzie język angielski.

Trójkąt Weimarski „Plus”

Pierwotnie planowany format, oparty na założonym w 1991 r. forum dyskusyjnym „Trójkąt Weimarski“, został rozszerzony o Ukrainę. Latem młodzi uchodźcy z Ukrainy będą mieli okazję przez dwa tygodnie doświadczać europejskiej wspólnoty w bardzo praktyczny sposób

Wydarzenie końcowe

Na zakończenie obozu na terenie przyszłej Szkoły Europejskiej Templin odbędzie się impreza z występami zespołów muzycznych, grillem, krótkimi prezentacjami na temat wycieczki itp. W wydarzeniu tym weźmie udział ok. 250 gości z Templina i okolic.

Koszty

Opłata za udział wynosi symboliczne 100 euro. Pozostałe koszty: przejazdu z Templina do Drawna, opieka, wyżywienie (również wegetariańskie/wegańskie), noclegi, wypożyczenie kajaków/rowerów itp. są zapewnia Fundacja.

Zasady reżimu sanitarnego

We współpracy z odpowiednim urzędem ds. zdrowia i partnerami z Polski, Francji i Niemiec Fundacja opracuje zasady reżimu sanitarnego, pozwalające na odbycie wycieczki przez młodzieży i organizację imprezy końcowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stornie Organizatora.