Konsultacje tematyczne online

Konsultacje tematyczne online

Na wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie projekty dofinansowuje PNWM, o jaką dotację można się ubiegać lub jak złożyć wniosek online, czekamy co wtorek! PNWM zaprasza na cotygodniowe konsultacje zdalne, podczas których odpowiemy na pytania organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących oraz przyszłych.

Spektrum tematów

Podczas godzinnego spotkania z pracownikami PNWM osoby zainteresowane zorganizowaniem projektu wymiany będą mogły zapoznać się nie tylko z podstawowymi zasadami wnioskowania w PNWM, lecz także z tajnikami różnych programów dotacyjnych. Wybór tematu z poniższej listy należy do Państwa.

Wiedza, pytania i odpowiedzi

Konsultacje odbywają się w grupach. W pierwszej części spotkania wprowadzimy słuchaczy w temat, w drugim zaś etapie to uczestnicy będą mogli przejąć aktywną rolę i zadać nam nurtujące ich pytania. W końcu: kto pyta, nie błądzi!

Program konsultacji w języku polskim w grudniu 2020 roku

  • „Eksperyment Wymiana” – wspólne odkrywanie, doświadczanie i badanie – 8 grudnia 2020 roku w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Podczas spotkania poinformujemy o programie „Eksperyment Wymiana” – programie wspierania projektów o tematyce STE(A)M* podczas międzynarodowej wymiany młodzieży. Odpowiemy m.in. na pytania, kto, do kiedy i jak może zgłosić projekt oraz jakie projekty – także online – będzie wspierać PNWM w 2021 roku. Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj.

* Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka)

 

  • „Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!” – projekty wymiany młodzieży o charakterze zawodowym – 15 grudnia 2020 roku w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Do udziału w tych przedświątecznych konsultacjach zapraszamy wszystkich zainteresowanych aspektem zawodowym w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Nasze działania w tym obszarze przedstawimy na przykładzie programu PNWM „Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!”. Program ten umożliwia intensywną współpracę pomiędzy szkołami i placówkami kształceniowymi (międzynarodowymi domami spotkań młodzieży) przy organizacji spotkań młodzieży o tematyce zawodowej oraz indywidualne praktyki w Polsce i Niemczech. Chcielibyśmy podzielić się zdobytymi przez nas doświadczeniami, nakreślić możliwości współpracy oraz przedstawić wsparcie PNWM w tym obszarze.