Forum młodzieży „Equality, Equity and Justice“

Forum młodzieży „Equality, Equity and Justice“

Na czym polega praca z młodzieżą wrażliwą na płeć i jak można zapewnić równość w wymianie młodzieży? Tegoroczne Forum Młodzieży “Equality, Equity and Justice” będzie dotyczyć tematyki związanej z płcią i gender, które organizują tegoroczne wolontariuszki PNWM.  Od 16 do 22 maja 2022 roku możesz w przyjemnej atmosferze wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami z Niemiec i Polski. Wspólnie zastanowimy się nad możliwościami prowadzenia wymian i projektów bez wykluczenia. Jesteś zainteresowany*a?

O projekcie

W społeczeństwie wzrasta świadomość nierówności i coraz wyraźniej wybrzmiewa postulat zapewnienia wszystkim równych praw i równości szans.

Czasami nie jest łatwo uwzględnić potrzeby wszystkich osób i z wyczuciem podchodzić do problematyki różnorodności. Chcemy wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jakie są różnice w dyskursie o tematyce genderowej w Polsce i Niemczech i poszerzyć swoją wiedzę. Co feminizm ma wspólnego z planowaniem przestrzennym i rozwojem transportu publicznego? Jakie są doświadczenia osób queer w Polsce i w Niemczech? I jakie stanowisko sami chcemy zająć w kwestii równouprawnienia płci?

Interesuje Cię ta tematyka, masz od 18 do 26 lat i mieszkasz w Niemczech lub Polsce? Chcesz zaangażować się w międzynarodową wymianę młodzieży, a może masz już doświadczenie w międzynarodowej pracy z młodzieżą? Jeśli tak, to dołącz do Forum Młodzieży i nawiąż kontakty z innymi zaangażowanymi młodymi ludźmi.

Podczas Forum w przyjaznej atmosferze możesz wziąć udział w warsztatach i interaktywnych wykładach na temat równouprawnienia płci i równego traktowania oraz nawiązać kontakty z rówieśnikami z Polski i Niemiec. Nie tylko poszerzysz swoją podstawową wiedzę, ale także poznasz nowe metody edukacji genderowej. Przedstaw swoje pomysły i weź udział w Forum „Equality, Equity and Justice – młodzież z Polski i Niemiec w dyskusji na temat równouprawnienia płci”.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2022 roku za pomocą formularza online.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Forum Młodzieży.