„Diversity Box” – nowa strona internetowa PNWM o różnorodności

„Diversity Box” – nowa strona internetowa PNWM o różnorodności

PNWM zaprasza na nową stronę internetową „Diversity Box”. Powstała ona w odpowiedzi na zainteresowanie tematem różnorodności w kontekście międzynarodowych spotkań młodzieży.  Strona została przygotowana we współpracy z grupą polskich i niemieckich ekspertek i ekspertów. 

Dla kogo?

„Diversity Box” jest dedykowana przede wszystkim organizatorkom i organizatorom spotkań młodzieży, a także wszystkim zainteresowanym tematyką różnorodności. To obszerny zbiór artykułów przygotowanych specjalnie na tę stronę oraz materiałów innych instytucji zajmujących się różnorodnością. Poruszane zagadnienia zostały wybrane pod kątem przydatności dla międzynarodowej wymiany młodzieży. Dotyczą one między innymi podobień­stw i różnic kulturowych, podmiotowego traktowania czy poszukiwania tożsamości. „Diversity Box” zawiera artykuły oraz opisy metod pracy w języku polskim i niemieckim, a także odnośniki do ciekawych zasobów w Internecie. Znajdują się tam także opisy projektów realizowanych w ramach tematu przewodniego PNWM w latach 2017-2019 „Różnorodność”.

Jak korzystać?

„Diversity Box” została podzielona na dwie części:

  1. Różnorodność w projektach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży (Przygotuj spotkanie). Ta część poświęcona jest przygotowaniu, organizacji i ewaluacji projektów wymiany młodzieży. Składa się ona z trzech części: Przygotowanie spotkania, Spotkanie oraz Po spotkaniu.
  1. Artykuły, metody, materiały, słowniczki, checklisty na temat rożnych aspektów różnorodności (Uzupełnij swoją wiedzę). Można tutaj znaleźć teksty przybliżające wybrane tematy związane z różnorodnością, uzupełnione o bibliografię i odnośniki do materiałów dodatkowych, dostępnych w Internecie.

Gdzie znaleźć?

www.roznorodnosc.pnwm.org – polska wersja językowa

www.vielfalt.dpjw.org – niemiecka wersja językowa