Bodystories – polsko-niemieckie spotkanie dla dziewczyn*

Bodystories – polsko-niemieckie spotkanie dla dziewczyn*

Stowarzyszenie HochDrei we współpracy z Fundacją BEZLIK (Mikuszewo) serdecznie zaprasza dziewczyny* w wieku od 13 do 17 lat na polsko-niemieckie spotkanie, które odbędzie się od 21 do 28 października 2023 roku w Poczdamie.

Temat

W trakcie tego międzynarodowego spotkania dziewczyny* wspólnie spędzą osiem dni w ośrodku kształceniowym HochDrei. W tym czasie będą zajmować się tematyką ciała – zarówno swojego własnego, jak i jego rolą w przestrzeni społecznej. Dodatkowo zastanowią się nad tym, co jest niezbędne dla nich samych do dobrego samopoczucia. Celem tego spotkania jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której dziewczyny* będą mogły wypracować strategie mierzenia się z własnymi wyzwaniami i rozwojem osobistym. W programie spotkania są warsztaty tematyczne, kreatywne aktywności, ruch na świeżym powietrzu, gra miejska oraz dużo technik relaksacyjnych. Równocześnie uczestniczki będą mogły przekonać się, jakie są ich mocne strony i zainteresowania oraz jak polepszyć swoje samopoczucie i lepiej poznać swoje granice. To polsko-niemieckie spotkanie jest możliwością świetnej zabawy oraz okazją, aby nawiązać nowe znajomości.

Grupa docelowa

  • dziewczyny* mieszkające w Polsce i Niemczech w wieku od 13 do 17 lat

Sprawy organizacyjne

Spotkanie odbędzie się w Poczdamie w ośrodku kształceniowym dla dzieci i młodzieży HochDrei. Koszt uczestnictwa wynosi 440 złotych. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, koszty programu, opiekę̨ pedagogiczną oraz bilety na komunikację miejską w Berlinie i Poczdamie. Istnieje możliwość dofinansowania kosztów podróży przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W szczególnych przypadkach można uzyskać zniżkę. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana.

Dalsze informacje oraz zgłoszenie

Zgłoszenia należy przesyłać na adres bildung@hochdrei.org najpóźniej do 18 października 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć w ulotce w kolumnie po prawej stronie lub na stronie internetowej organizatora.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.