„Beats_Per_Minute” – Gets our exchange going! Projekt wolontariuszy PNWM 2020

Beats_Per_Minute – polsko-niemiecki projekt muzyki elektronicznej online

Wolontariusze PNWM – Ilse, Marcin i Łukasz – przygotowali projekt specjalnie dla młodych fanów i fanek muzyki elektronicznej. Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno wokalistki i wokalistów, jak i producentki i producentów z Polski i Niemiec. „Beats_Per_Minute” – Gets our exchange going! odbędzie się, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, w całości online. Nie musisz zatem wychodzić nawet z domu, aby wziąć udział w tym projekcie.

O co chodzi?

Projekt jest skierowany zarówno do osób studiujących na różnych kierunkach muzycznych, jak i do młodych ludzi z pasją do śpiewu i muzyki elektronicznej, którzy nie mają profesjonalnego doświadczenia lub wiedzy akademickiej w tych dziedzinach. Jego celem jest stworzenie utworu muzycznego w polsko-niemieckich duetach. PNWM wraz z partnerami w tym projekcie zaprasza do udziału łącznie 16 uczestników w wieku od 18 do 26 lat, w tym 8 z Polski oraz 8 z Niemiec. Polsko-niemieckie duety, które w ramach projektu przygotują utwory muzyczne, stanowić będą osoba śpiewająca i osoba produkująca muzykę elektroniczną. Dzięki naszemu projektowi chcemy umożliwić młodym Polakom i Niemcom nawiązać współpracę z osobami z kraju sąsiedniego, której podstawą będzie wspólna pasja i zainteresowanie muzyką. Ze względu na to ważną częścią projektu stanowić będzie integracja pomiędzy uczestnikami. Ponieważ jednym z założeń PNWM oraz naszego projektu jest równouprawnienie, w naszym projekcie weźmie udział zarówno 8 utalentowanych artystek, jak i 8 uzdolnionych artystów. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Ponadto w projekcie „Beats_Per_Minute – Getsour exchange going!” wspierają nas UPSTART MUSIC oraz BIMM Insitute Hamburg/Berlin.

Przebieg projektu

13 i 14 czerwca 2020 rokukilkugodzinne warsztaty online:

  • producenci wezmą udział w warsztatach muzycznych „Arrangement” przeprowadzonych przez naszego partnera Akademię Dźwięku w Warszawie,
  • wokaliści zostaną przeszkoleni w ramach warsztatów „Songwriting” przez Nataszę Roth, doświadczoną piosenkarkę, autorkę tekstów piosenek i wykładowczynię uniwersytecką.

Kolejne cztery tygodnieduety:

  • duety polsko-niemieckie opracują utwory muzyczne (termin nadesłania to 12 lipca 2020 roku),
  • po zakończeniu pracy twórczej zostaną one przygotowane przez profesjonalne studio muzyczne oraz zaprezentowane na antenie radia evosonic,
  • każdy z uczestników otrzyma jako pamiątkę płytę winylową, na której wytłoczone będą wszystkie utwory powstałe podczas projektu.

27 czerwca 2020 roku – warsztat i konsultacje online:

  • Marit Posch z Music Pool Berlin, organizacji wspierającej muzyków, przeprowadzi warsztat „How to release and promote your (electronic) music online”,
  • indywidualne konsultacje dla poszczególnych duetów u trenera Akademii Dźwięku – możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy i feedbacku dotyczącego utworu.

 

Rekrutacja została zakończona. Nowe informacje dotyczące projektu można uzyskać na instagramie projektu.
Zapraszamy do śledzenia!