35 „Latarni Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” rozpoczyna działania projektowe

35 „Latarni Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” rozpoczyna działania projektowe

Nawet jeśli podczas pandemii młodzi ludzie muszą się uczyć w domach przed ekranami komputerów, ośrodki młodzieżowe i placówki kształceniowe są zamknięte i nie można odbywać podróży do kraju sąsiada, nadal istnieje wiele możliwości realizacji polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. By je ukazać oraz by podtrzymać istniejące kontakty w czasie obowiązywania zasad zachowania dystansu społecznego i obostrzeń w przemieszczaniu się, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) stworzyła nowy program dotacji „Latarnie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”, z którego mogły skorzystać organizacje młodzieżowe, stowarzyszenia, instytucje edukacyjne i placówki kształceniowe z Polski i Niemiec.

Działania motywujące do organizacji polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

W ramach trzech edycji składaniach wniosków wybrano 35 „Latarni PNWM”, które do 2022 roku będą realizować swoje zaplanowane działania. Będą m.in. doradzać szkołom, kadrze pedagogicznej i osobom pracującym z młodzieżą, kręcić filmy instruktarzowe oraz wyślą w teren osoby motywujące innych do działania. W ten sposób będą zachęcać innych ludzi do organizacji polsko-niemieckich spotkań wymiany oraz, dzieląc się swoimi doświadczeniami, będą dodawać organizatorkom i organizatorom odwagi do wznowienia projektów w czasie pandemii i po jej ustaniu.

W ramach pierwszej tury składania wniosków zgłoszono 20 kandydatur. Dwanaście z nich wybrano na pierwsze „latarnie PNWM”. W drugiej turze wpłynęły 24 zgłoszenia, spośród których wyłoniono kolejnych jedenaście projektów. W ramach trzeciej rundy złożono 20 wniosków, z których 12 uzupełniło dotychczasową listę „Latarni PNWM“.

Oto 35 „Latarni Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży“:

 

 

Szczegółowe informacje o programie znajdą Państwo w zakładce „Latarnie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.